Vím, jak chutná vzduch- Maria Hirse

14. října 2012 v 20:52 |  → Stories of real girls
Skličující příběh modelky, jejíž kariéra jí málem stála život. Kniha je podle mě opravdu napínavá a opět mě donutila k tomu se nad tím vším, jak se ničím, víc zamyslet. Jinak se jedná o autobiografický román/ naučnou literaturu.
Bývalá dánská modelka Maria Hirse, nyní pracující jako psychoterapeutka, se ve své knize vrací k období, kdy jako sedmnáctiletá onemocněla mentální anorexií. V autobiografickém příběhu popisuje své myšlenky a pocity z období, kdy podlehla klamné představě, že skrze ovládnutí svého těla a hladovění dosáhne větších úspěchů a vyššího sebevědomí. Popis událostí je velice upřímný a místy až šokující. Avšak právě v tom je zřejmě největší síla této knihy, která díky tomu může čtenářům pomoci porozumět rozporuplnému duševnímu a citovému světu mladých dívek, které touha shodit pár kilo" mnohdy dovádí až na samý okraj smrti.
Kniha není ani nijak drahá, seženete ji nejspolehlivěji na internetu, např. zkuste porovnat ceny na Heuréce. V knikupectvích ji moc často nemívají, dokonce ani v knihovnách. Ale zase záleží na žádanosti, na tom, v jakém bydlíš městě atp. :)

Andie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama